Korepetycje z Jana Pawła II

Korepetycje z Jana Pawła II

Które słowa Jana Pawła II zapisały się w nas na trwałe? Jakie myśli stały się kluczowe w twórczym dorobku Karola Wojtyły i pontyfikacie Jana Pawła II? Jakie zadania pozostawił nam po sobie polski papież?

W nadchodzącym czasie, niespełna dwa miesiące przed uroczystością beatyfikacji, odwołując się do archiwum WIĘZI, przypomnimy niektóre najważniejsze teksty, które na temat Jana Pawła II zostały dotychczas opublikowane na łamach naszego pisma. Przywołując zarówno myśli samego papieża, jak i komentarze do nich (wśród autorów pojawią się m.in.: Barbara Skarga, Julia Hartwig, Władysław Stróżewski, Andrzej Mencwel, Anna Świderkówna, Jacek Salij OP, Szewach Weiss, ks. Tomáš Halik) stworzymy cykl przedbeatyfikacyjnych korepetycji.

Korepetycje – ze swej istoty – są nie tylko doraźnym przyswojeniem wiadomości, ale przede wszystkim uzupełnieniem dotychczasowych zaległości. Treść jest w nich na nowo odczytana, przez co może być głębiej zrozumiana i przeżyta. Przez najbliższe dwa miesiące poprzez codzienną refleksję chcemy przywrócić słowom Jana Pawła II obecność w naszym życiu. „Powtórkowe” lekcje z Jana Pawła II mają odsłonić nasze zaległości, by – podejmując na nowo znaną już myśl – przygotować głębiej na nadchodzące święto beatyfikacji.

Beatyfikacja to – jak lubił mówić Jan Paweł II – dar i zadanie. Dar złożony nie tylko wspólnocie Kościoła, ale całemu światu. I zadanie do przeżycia nie jako kolejne święto narodowe, lecz jako spotkanie z zobowiązującym świadectwem świętości, niosącym wielką nadzieję. Ono ma moc przemieniania nie tylko wierzących, ale – jak do tej pory ukazały żywoty świętych – również niewierzących. Oby nadchodzący czas mógł nas o tym przekonać.Bez Ciebie nie przetrwa WIĘŹ! Jak możesz pomóc?